przedszkojak.pl

Są takie elementy edukacji dzieci, o których warto pamiętać i ich nie pomijać. Jednym z nich jest znajomość numeru alarmowego 112. To, że dziecko w wieku przedszkolnym będzie go znać i wiedzieć do czego go użyć, może komuś uratować zdrowie, a nawet życie! Jak to zrobić szybko i skutecznie? Sprawdź!

112 – jak nauczyć tego malucha szybko i skutecznie?

Poznaj sposób jak w trzech krokach, z wykorzystaniem elementów twarzy, zapamiętać numer alarmowy 112. Wystarczy, że usiądziesz na przeciwko dziecka (albo razem usiądziecie przed lustrem) i zwrócisz uwagę dziecka na jej układ: buzia-nos-oczy!

Jedna buzia – jeden nos – dwoje oczu. 1 – 1 – 2.

Wypowiadając te liczby, pokazuj konkretny element twarzy (jak na zdjęciach poniżej). W ten sposób znacznie szybciej go zapamięta i będzie potrafił go sobie przypomnieć w sytuacji kryzysowej.

W kolejnym etapie możecie spróbować wyklikać ten numer na kalkulatorze, zapisać w formie cyfr i finalnie – spróbować wystukać na telefonie. Pamiętaj, żeby przy wprowadzaniu tego numeru wyjaśnić maluchowi w jakich konkretnych sytuacjach może być nam potrzebny!

przedszkojak fast heroes

Tutorial w formie wideo znajdziesz na moim instagramie.

Chcesz zostać bohaterem?

A kiedy będziecie znać już numer alarmowy, możecie wraz z bohaterami kampanii edukacyjnej „FAST Heroes” nauczyć się na jego podstawie objawów udaru mózgu, który dotyka najczęściej osób starszych – babcie i dziadków. Znajomość i szybkie wychwycenie tych objawów oraz wezwanie pomocy na czas (nawet przez kilkulatka) może nierzadko uratować im życie!

fast heroes

Rodzicu! Nauczycielu!

Jeżeli jesteś rodzicem, zachęcam Cię do przedstawienia swojemu maluchowi uroczych bohaterów: Franka, Arnolda i Sophię i zarejestrowania się w akcji superbohaterów! Zrobisz to w prosty sposób, logując się na stronie projektu: https://pl-pl.fastheroes.com/ Po zalogowaniu będziecie mieć dostęp do materiałów wideo, gier oraz e-booków i zadań, by nie tylko ćwiczyć znajomość numeru alarmowego, ale zwrócić uwagę dziecka na inne aspekty zdrowia i bezpieczeństwa. To merytoryczne i atrakcyjne graficznie materiały, które mogą wypełnić Wam czas przeznaczony na zabawę!

A jeśli jesteś nauczycielem edukacji przedszkolnej lub wczesnoszkolnej – sprawdź koniecznie materiały programu edukacyjnego w ramach kampanii Fast Heroes i wykorzystaj je w swojej pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym. Możesz to zrobić przy okazji tematyki kompleksowej związane z Dniem Babci i Dziadka albo dbania o zdrowie własne i swoich bliskich. Formularz do rejestracji, materiały dydaktyczne i więcej szczegółów znajdziesz na stronie pl.fastheroes.com/ .

Celem kampanii jest edukacja społeczeństwa (a w szczególności najmłodszych) w zakresie objawów udaru mózgu i konieczności natychmiastowego działania. Ten atrakcyjny, ciekawy i interaktywny program przeznaczony głównie dla starszych przedszkolaków i dzieci w wieku szkolnym, uczy je empatii, miłości do bliskich i kształci praktyczne umiejętności reagowania i wzywania pomocy w sytuacji, która tego wymaga. Ze względu na to, że średni wiek chorych na udar mózgu to około 70 lat, kampania koncentruje się na więzi dziecko – dziadkowie i na tej relacji opierane są jej działania.

Artykuł powstał we współpracy z organizatorami kampanii FAST. Grafika pochodzi ze strony internetowej kampanii.

tekst alternatywny

Pin It on Pinterest